Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Státní instituce připravily celou řadu opatření pro ulehčení situace podnikatelům a podnikům postiženým povodní. Patří k nim i Česká exportní banka (ČEB), která chce konkrétními kroky pomoci exportérům, především z řad malých a středních podniků.

"Na pomoc nebyla vyhrazena žádná konkrétní celková částka ani žádný limit. Naším cílem je, aby povodně nezpůsobily zpoždění či dokonce předčasné ukončení zakázek našich podniků v zahraničí,“ uvedla pro server ProByznys.Info mluvčí Věra Dušková.

kontakty

Postižené firmy by se měly obrátit na tyto kontaktní osoby:

Pro malé a střední podniky:      

Ing. Petr Antoš, úvěrový manažer SME
email:  Petr.Antos@ceb.cz
telefonní spojení : 222 843 262

Pro velké korporace:

 Ing. Luboš Louda, úvěrový senior manažer
email: Lubos.Louda@ceb.cz
telefonní spojení:  222 843 386

Postižené firmy nemusí vyplňovat žádný formulář, postačí poslat na výše uvedené kontakty email s informacemi o situaci podniku po povodních. Případně se telefonicky obrátit na uvedené kontakty.

Za tímto účelem bude ČEB moci prodlužovat záruky či období čerpání úvěrů při odpuštění standardního poplatku za prodloužení. Zároveň je schopna poskytnout nové úvěry ve zrychleném procesu, hlavně na investice do výroby pro vývoz nebo na překlenutí období výpadku volných peněžních prostředků.

"Plnou vahou státní instituce podpoříme naše exportéry při vyjednávání se zahraničními partnery, kterým budou muset vysvětlovat zpoždění dodávek," slíbila mluvčí ČEB.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se