Součástí internetového vyhledávače Google je i balíček služeb a nástrojů Google Apps, který mohou některé firmy i živnostníci využít jako alternativu k IT řešením, která leckdy bývají velmi drahá. Za software a hardware, který musíte jednou za čas obměnit, tak můžete mít podobný on-line nástroj prostřednictvím webového rozhraní, přičemž náklady mohou být někdy velmi minimálními.

Součásti Google Apps

Umožňuje jako komunikaci (Gmail, Gtalk, Kalendář Google) tak i sdílení a spolupráci (Dokumenty Google, Weby Google). Kromě základního balíčku může firma na stejných účtech pod vlastní doménou používat více než 60 dalších Google aplikací a služeb, včetně analytického nástroje pro sledování statistik návštěvnosti webů Google Analytics, reklamního systému AdWords pro plánování reklamních kampaní nebo Picasu pro správu fotek.

Pokud již vlastníte webovou doménu, pak vše potřebné pro činnost kanceláře máte k dispozici právě díky Google Apps. Tato cloudová platforma, resp. její funkce, je vhodná pro firmy všech velikostí, když nabízí lehce dostupnou kancelářskou agendu pro menší a střední firmy.

Poslouží i drobným živnostníkům, pro ně to znamená minimálně šikovný e-mail na vlastní doméně a jednoduché webové aplikace s nulovými pořizovacími a minimálními provozními náklady místo zpoplatněných programech. Jedinou podmínkou je být on-line.

Za kolik?

V rámci celého balíku aplikací je důraz kladen na jednoduchost a rychlost zavedení.

Základní nastavení u začínající nebo menší společnosti je možné uskutečnit svépomocí, provoz je navíc v základní verzi do 10 uživatelů zdarma.

U větších firem je pak změna infrastruktury o něco složitější, zejména pokud je spojena s integrací nebo migrací dat. I v tomto případě existuje na trhu řešení, využití některé ze specializovaných firem.

Pro běžné firemní zákazníky je k dispozici balíček Google Apps pro firmy. Tato varianta stojí 40 euro ročně na jednoho uživatele (resp. 4 eura měsíčně). V této placené verzi získává firma 25GB pro každou emailovou schránku (místo 10GB v základní bezplatné verzi). Nadstandarní variantou je pak Google Apps pro firmy se službou Sejf. Její cena je 8 euro měsíčně za uživatele, přičemž její součástí jsou pokročilejší služby zabezpečení a vyhledávání v elektronických dokumentech.

Poznamenejte si

Workshop s JUDr. Tomášem Sokolem a dalšími specialisty o ochraně dat: "Jak zabránit úniku informací"

6. 12. v Praze
(Více o akci ZDE).

Tuto a další akce naleznete v rubrice Kalendář

Všechny tři varianty nabízejí v základní verzi 5GB prostor na Disku, přičemž za příplatek mohou firmy získat další datový prostor.

Nyní se podívám na hlavní nabídku služeb Google Apps:

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se