skoda_superb__192x128_.jpgAutomobilka Škoda Auto obnoví výrobu po odstávce na přelomu roku kvůli recesi na automobilovém trhu až 11. ledna. Původní termín byl přitom 7.ledna. Vedení firmy se na tom ve čtvrtek dohodlo s odboráři v rámci kolektivního vyjednávání o pracovní době v příštím roce. Řekl to mluvčí automobilky Jaroslav Černý.

Přerušení výroby automobilka už dříve oznámila i na posledních 14 dnů v prosinci, odstávek se letos konalo již několik. Firma tak snižuje skladové zásoby. Letos počítala s výrobou nejméně 700 000 automobilů, ale kvůli klesající poptávce způsobené finanční krizí musela produkci omezit. Očekává, že letos prodá 690 000 vozů, tedy o 9,5 procenta více než loni.

Více o tématu - čtěte ZDE

Kvůli krizi nedávno začala automobilka rovněž omezovat stavy agenturních pracovníků. Od září snížila jejich počet přibližně o 1500. Jsou to především cizinci, propouštění českých zaměstnanců se zatím nepředpokládá.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist