Firma LG Display Co., světově 2. největší výrobce LCD, ohlásil za druhé čtvrtletí roku 2009 čistý zisk na téměř dvojnásobku očekávání díky rostoucí poptávce a růstu cen LCD obrazovek. Zisk dosáhl 302 miliard wonů (239 milionů dolarů), analytici očekávali pouhých 161 miliard wonů.

Poptávka po LCD panelech se podle serveru Bloomberg rekordně zvýšila díky čínským dotacím na domácí spotřebiče do zemědělských oblastí ve výši 2,9 miliardy dolarů. Společnost Corning Inc., světově největší výrobce skla pro ploché obrazovky potvrdila dvojnásobný nárůst produkce v závislosti na vzrůstající poptávku po LCD obrazovách, která se již projevila zdražením 37 palcových LCD obrazovek o 4,2 procenta.

Japonský největší výrobce LCD panelů Sharp ohlásil již 9. července zvýšení produkce ve svých továrnách o 10 procent. Daří se i akciím výrobců LCD obrazovek.

LG Display ve středu oznámil novou velkou investici do výroby, a naznačil tím, že se odvětví vrací na plné využití výrobních kapacit. Výrazný pokles postihl obor v minulém roce. Nyní je poptávka po plochých televizorech silná zejména ve Spojených státech a Číně.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru