J&T Banka, která patří v tuzemsku k menším bankám, zvýšila za letošní tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 16 procent na 412 milionů korun.

K růstu zisku přispěly vedle rozpouštěných opravných položek také vyšší poplatkové a úrokové výnosy a nižší administrativní náklady.

"Část úvěrů, ke kterým jsme v uplynulém roce tvořili oprávky, byla splacena a vytvořené rezervy jsme rozpustili zpět do účetního výsledku. I bez vlivu těchto mimořádných příjmů však zisk banky vzrostl o 4,1 procenta," uvedl generální ředitel banky Štěpán Ašer.

Tento vývoj se podle něj promítne i do celoročních výsledků. "Provozní zisk banky očekáváme na úrovni roku 2008 a čistý zisk by měl vykázat nárůst," dodal.

Banka meziročně snížila administrativní náklady o 4,6 procenta na 153,5 milionu Kč. Čistý úrokový výnos banky stoupl na 694,9 milionu korun. Díky oživení kapitálového trhu vzrostly také příjmy za správu majetku, a přispěly tak k nárůstu celkových příjmů z poplatků o více než 25 procent na 73 milionů Kč.


Bilanční suma banky k 30. září dosáhla 36,2 miliardy korun. J&T Banka se soustředí především na nabídku pro klienty, kteří mají zájem o střednědobé a dlouhodobé zhodnocení prostředků. Podíl vkladů se splatností šest a více měsíců vzrostl na 65 procent.

J&T Banka patří do finanční skupiny J&T a poskytuje služby privátního bankovnictví a specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory. V ČR je J&T Banka od roku 1998, působí i na Slovensku, ve Švýcarsku, v Rusku a na Barbadosu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru