Americký internetový gigant Google ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil čistý zisk na 1,97 miliardy dolarů (zhruba 36,2 miliardy Kč). V meziročním srovnání je to více než pětinásobek. Nárůst ovlivnil především prodej reklamy. Čtvrtletní profit Googlu se tak přiblížil dvěma miliardám dolarů vůbec poprvé.

Výsledek naznačil, že se internetovému lídru dařilo i za situace, kdy se ekonomika snaží zotavit z hospodářské recese. Zisk sice překonal očekávání analytiků, ale očividně nenadchl investory. Akcie Googlu v obchodování po závěru burzy klesly o více než čtyři procenta.


Čtvrtletní tržby podniku meziročně vzrostly o 17 procent na 6,7 miliardy dolarů. Během prvních devíti měsíců minulého roku se růst obratu webového vyhledávače kvůli krizi zmírnil až na pět procent, když do minulého roku nikdy neklesl pod desetiprocentní míru.

V posledním čtvrtletí předloni Google vydělal 382 milionů dolarů. Tento výsledek ale poznamenal pokles hodnoty některých investic.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru