Americké bance Citigroup klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 32 procent na tři miliardy dolarů (v přepočtu zhruba 50,8 miliardy korun). Výsledky překonaly očekávání analytiků díky nižším ztrátám ze špatných úvěrů. Společnost to uvedla ve svém pondělním prohlášení.

Zisk na akcii klesl na deset centů z loňských 15 centů. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters očekávali zisk jen devět centů na akcii.

„Soustředíme se na důsledné dodržování naší strategie - posílení kapitálové pozice, vyváženost mixu tržeb mezi segmenty a mezi vyspělými a rozvíjejícími se trhy a další snižování úvěrových ztrát,“ uvedl šéf bankovní skupiny Vikram Pandit.

Banka vykázala zisk páté čtvrtletí za sebou

V době finanční krize musela banku zachraňovat vláda, celkem ji poskytla 45 miliard USD. Loni banka vykázala poprvé od roku 2007 celoroční zisk a vláda do konce roku 2010 prodala veškeré své akcie v bance, napsaly agentury AP a Reuters.

Citigroup je třetí největší bankou v USA. V tomto týdnu se ale dočkáme ještě i výsledků dalších amerických bankovních domů. V úterý to bude Goldman Sachs, ve středu Wells Fargo a ve čtvrtek pak Morgan Stanley.