Americký výrobce počítačových čipů Intel dosáhl ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku čistého zisku 2,6 miliardy dolarů (v přepočtu 52,5 miliardy korun). Intel se potýká s poklesem v odvětví osobních počítačů.

Čistý zisk Intelu lze přepočítat na 51 centů na akcii, což je meziroční růst o tři centy za akcii. V předešlém, čtvrtém čtvrtletí vydělal Intel 2,5 miliardy dolarů, což bylo 48 centů za akcii.

Čtvrtletní tržby Intelu činí podle aktuální statistiky 13,8 miliardy dolarů (zhruba 279 miliard korun), firma tak zaznamenala meziroční růst o 1,3 miliardy dolarů. Analytici očekávali tržby 13,72 miliardy dolarů.

"Měli jsme solidní čtvrté čtvrtletí a oproti loňskému roku jsme zaznamenali náznak stabilizace v segmentu osobních počítačů a finanční růst," prohlásil generální ředitel Intelu Brian Krzanich.

Akcie firmy zaznamenaly po uzavření Wall Street propad:

intel

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist