Vliv protiruských sankcí zatím ovlivňuje českou ekonomiku zejména ve třech rovinách. Tou první jsou již platné evropské sankce (EU je uvalila už v březnu a zesílila v dubnu), které se zatím neprojevily na krátkodobých statistikách, ale podle odborníků mají potenciál zasáhnout vzájemné vztahy do budoucna.

Druhou rovinou je potenciální rozšíření sankčního seznamu, o kterém se právě jedná. To by mohlo ohrozit jak ruský kapitál v Česku, tak i financování českého exportu ze strany vybraných ruských bank. Konečně experti upozorňují i na snížení poptávky ze sankcemi zasaženějšího Německa, které často využívá český dovoz právě k reexportu do Ruska.

Ačkoli na oficiálních statistikách o objemu česko-ruského obchodu se prozatím platné sankce uvalené ze strany Evropské unie na Rusko výrazně neprojevily, průmyslové a vývozní organizace a samotné firmy oslovené IHNED.cz ale s obavami vzhlíží k jejich prohloubení. To by podle mnohých již do budoucna vzájemný byznys významně poznamenalo.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.