Agropol Group, druhá nejvýznamnější česká firma působící v zemědělství a potravinářském průmyslu, se má podle pondělního vydání týdeníku Euro, který se odkazuje na zdroje z investičních bank, prodávat. Mandát na prodej Agropolu platný do konce roku získala údajně londýnská pobočka švýcarské banky UBS.

Přestože informace potvrdilo podle Eura víc zdrojů z oblasti investičního bankovnictví, zástupci Agropolu přípravu jedné z největších transakcí roku odmítli. "Žádný takový prodej se nepřipravuje, jde o spekulace, ke kterým se dle našeho názoru není nutné podrobněji vyjadřovat," reagovala mluvčí firmy Jana Kindlová.

Určitá jednání s UBS podle mluvčí probíhají, ovšem týkat se prý mají pouze plánovaného projektu na výrobu biolihu. Jednoznačné prohlášení se Euru nepodařilo získat ani od jediného majitele Agropolu Jiřího Malúše. "Pan ředitel se k tomuto tématu nebude vyjadřovat," uvedla Kindlová.

Finančníci však údajně hovoří jinak. "Vím, že se ten obchod připravuje. Pokud vím, asi před třemi týdny dělali prezentaci a připravovali ocenění. Celý projekt nese název Geneva," uvedl investiční bankéř jedné nadnárodní finanční společnosti. České firmy Patria Finance nebo Wood & Company zase údajně usilují o poradenský kontrakt od potenciálního kupce.

Skupina Agropol je v tuzemsku dvojkou za holdingem Agrofert, který ovládá Andrej Babiš. Loni měla tržby 13,5 miliardy korun a konsolidovaný zisk 702 milionů korun. Agropol Group zaměstnává téměř 3300 lidí.