A výsledek je pro úředníky velmi příznivý: téměř všichni ze 120 dotazovaných lidí byli spokojeni.
Polovina lidí totiž na katastru čekala jen čtvrt hodiny, 17 procent dvakrát tak dlouho a zbytek hodinu nebo déle. Jen pět procent mělo k práci úřadu velké výhrady.
Ovšem i tak lidé v anketě požadovali, aby netrvalo dlouhé měsíce, než úřad provede zápis do katastru a aby víc využíval internet. "V tom jsme ve srovnání s Evropskou unií stále pozadu," říká ředitel společnosti Westminster Tomáš Studeník.
Například ve Francii od nového roku spouštějí jedinečný elektronický systém, který má umožnit, aby lidé na tamní katastrální úřady nemuseli osobně vůbec chodit.
Získat výpis mohou snadněji i Britové: zatímco v Česku je možné do katastru přes internet jen nahlížet, ve Velké Británii úřad pošle žadateli obratem výpis e-mailem.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist



