Pražská burza završila letošní obchodní rok posílením. Na růstu měly největší podíl akcie společností Philip Morris a ČEZ, trh naopak brzdily banky. Hlavní index PX zpevnil o 0,44 procenta na závěrečných 1588,9 bodu. Největší zájem byl paradoxně o akcie společnosti Philip Morris, na kterých investoři letos daleko nejvíce prodělávali. Akcie této kutnohorské tabákové firmy vyrostly bez nových podnikových informací o 2,35 procenta na 10.840 korun.


Akcie elektrárenské společnosti ČEZ přidaly 1,39 procenta na 960 korun. Akcie rakouské Erste Bank klesly o 0,31 procenta na 1601 korun a Komerční banka si pohoršila o 0,29 procenta na 3099 korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru