BRANO GROUP se zaměřuje především na výrobu součástek pro automobilový průmysl. V osmi firmách zaměstnává 2400 lidí, roční obrat přesahuje čtyři miliardy korun. Juříček je také viceprezidentem Sdružení automobilového průmyslu, členem představenstva Hospodářské komory a předsedou představenstva Krajské hospodářské komory Liberec.

V nové kategorii Sociálně prospěšný podnikatel roku zvítězil ředitel Agentury ProVás Vojtěch Sedláček. Technologickým podnikatelem roku se stal ředitel konzultační a softwarové společnosti ADASTRA Jan Červinka. Titul Začínající podnikatel roku si odnesl Václav Muchna ze společnosti Y-soft.

Soutěže se mohli zúčastnit podnikatelé, kteří aktivně působí ve vedení firmy a vlastní ji nejméně z 20 procent. Společnost musí existovat minimálně dva roky. Hlavními kriterii hodnocení byly finanční výsledky, strategická orientace a globální dosah podniku. Velkou váhu má i podnikatelský duch nominovaného, jeho čestnost a poctivost i přístup k inovacím.

Mezi šesticí finalistů byli František Kulovaný st. ze strojírenské firmy BAEST, majitel strojírenské společnosti KOBIT Jaroslav Nožička, zakladatel společnosti Sapeli, která je největším tuzemským výrobcem dýhovaných dveří a zárubní, Jindřich Procházka, dále Vlastimil Sedláček, ředitel firmy SEKO EDM, která dodává díly turbín a letadel, a majitel vydavatelství Grada Publishing Roman Sviták.

Podnikateli roku se v předchozích ročnících stali například majitel dopravní firmy Student Agency Radim Jančura, šéf společnosti Anect Miroslav Řihák či majitel firmy Linet Zbyněk Frolík. Soutěž se pravidelně pořádá ve zhruba 40 zemích. Celosvětové finále soutěže se každoročně koná v Monte Carlu.