Nejméně se v úterý dařilo akciím společnosti Orco, které se propadly o 1,90 procenta na 3.461 korun. Dobře si nevedly také akcie Komerční banky, která zakončila o 0,81 procenta níže na 4.030 korunách. Developerské ECM uzavřelo o 0,39 procenta slabší na 2.022 korunách.

Druhé bance na pražské burze – Erste Bank – úterý štěstí nepřineslo, a dostala se o 0,36 procenta níže na 1.677 korun. Do záporu se dostaly ještě Unipetrol a Telefónica O2, jejichž akcie oslabily o 0,12, resp. 0,02 procenta na 242,9, resp. 619 korun.

Na svém zůstalo CETV, které zakončilo stejně jako včera na 1.890 korunách.

V kladném teritoriu v úterý zakotvily akcie Pegas, které si připsaly 0,38 procenta a zavřely na 788 korunách. ČEZ posílil o 0,71 procenta na 997,5 korun. Představitelé ČEZu v úterý informovali, že jaderná elektrárna Temelín během pěti let zaznamenala 166 odchylek či anomálií v provozu, což podle nich odpovídá světovému průměru.

Hvězdami dne byly tituly Zentiva a Philip Morris, které si polepšily o 3,32, resp. 4,15 procenta na 1.525, resp. 10.050 korun. Akcionáři Philip Morris odsouhlasili výplatu dividendy ve výši 600 korun.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist