PRAHA 9. března (FinWeb, ČTK) - Celkem 35 čtyřvozových vlaků si objednaly Švýcarské spolkové dráhy. Pro Siemens jde o první dodávku pro švýcarské železnice, uvedl dnes Siemens pro ČTK.
Elektricky poháněné vlaky dodá Siemens v letech 2005 až 2008 a budou nasazeny v oblasti Curychu. Soupravy budou sto metrů dlouhé, jednotlivé vozy nabídnou 396 míst k sezení a 600 míst k stání. Maximální rychlost vlaků se přiblíží 140 kilometrům v hodině. Kontraktu předcházelo testování v německém zkušebním centru Siemens.
Rozhodnutí vyrobit vlaky v České republice podle ředitele domácí divize Transportní systémy Siemens Jana Maje podtrhuje kvalitu zličínského závodu, stejně jako pozici společnosti Siemens.
Siemens AG obnovil české zastoupení v roce 1990. Nyní patří s deseti tisíci pracovníky mezi největší domácí zaměstnavatele. V obchodním roce 2001 až 2002, k 30. září 2002, měla skupina Siemens, sdružující v tuzemsku 24 firem, obrat 37 miliard korun.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist