Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) předalo celníkům prvních deset takzvaných mýtných skokanů ke správnímu řízení, kde jim hrozí až půlmilionová pokuta. Další desítky nepoctivců půjdou do správního řízení v následujících týdnech. Uvedl to mluvčí ŘSD Jan Hoření. Skokani jsou řidiči, kteří si schovávají svou palubní jednotku pod mýtnými branami a odkrývají ji pouze pod kontrolními branami, které jsou vybaveny kamerami.

Takový řidič pak "vynechává" někdy i desítky mýtných bran a platí mnohem méně peněz za použití dálnice než poctivý dopravce. Ve výpisu mýtných transakcí se potom kamion jeví, jako by po dálnici skákal. Oblíbeným trikem nepoctivců je například balení palubní jednotky do alobalu. ŘSD měsíčně registruje několik desítek skokanů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru