Průmyslová výroba ve Spojených státech v červnu po poklesu v minulém měsíci obnovila růst a zvýšila se nejrychleji za poslední čtyři měsíce. Proti předešlému měsíci produkce průmyslových závodů, elektráren a těžařských společností vzrostla o 0,5 procenta a meziročně byla vyšší o 1,4 procenta. Oznámila to v úterý americká centrální banka.

Vzestup táhl zpracovatelský průmysl a zejména výroba automobilů. Ta po květnovém poklesu o 0,5 procenta oživila o 2,5 procenta. Celkově zpracovatelský sektor stoupl o 0,6 procenta. Produkce energetických a dalších síťových podniků posílila o 0,3 procenta a těžba se zvýšila o 0,5 procenta.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru