Až 291 770 hektolitrů piva vyvezl v letošním pololetí do zahraničí Budějovický Budvar, což je meziroční nárůst o 11,3 procenta. Informovala o tom mediální agentura pivovaru. Budvaru se zvýšil prodej zejména na nejdůležitějších trzích v Rusku, Německu, Rakousku a Slovensku. Vývoz do těchto zemí vzrostl o 12,3 procenta. Vyjma Slovenska, kde významný podíl na trhu zaujímá výčepní a nealkoholické pivo, rostla v cizině poptávka hlavně po světlém a tmavém ležáku Budweiser Budvar. "V Německu, Rusku, Rakousku a na Slovensku je opravdu silná konkurence. O to více nás těší zájem zákazníků," řekl obchodní ředitel Budvaru Robert Chrt.

Budvar za šest měsíců vystavil celkem 611 507 hektolitrů piva, z toho 319 737 hektolitrů pro Českou republiku. Meziročně tak na domácím trhu prodal o bezmála 11 procent svého piva více. Export se na celkové produkci pivovaru podílel ze 48 procent.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru