Plakáty s dětmi v podobě andělíčků a nápisem „Děti, pozor na kolejích“, tak chtějí České dráhy (ČD) upozornit především rodiče na nebezpečí, která hrozí jejich dětem, pokud nedodržují pravidla bezpečného chování na železnici. Motiv se objeví na 300 billboardech po celé České republice, přímo ve vlacích ČD bude umístěno 500 reklamních rámečků a dalších 20 reklamních plachet bude na vybraných nádražích. Informoval o tom mluvčí ČD Ondřej Kubala.

Úrazy dětí na železnici nejsou ničím výjimečným. Jenom v roce 2006 došlo k 38 případům. Nejohroženější skupinou jsou děti ve věku od 14 do 18 let, především chlapci. Na následky zranění loni zemřelo 20 dětí a dalších 18 si ponese následky celý život. K nejčastějším příčinám těchto neštěstí patří chůze po kolejích nebo přecházení těsně před i za vlakem či popálení elektrickým proudem.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru