Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto začne prodávat nový model Škoda Fabia Combi na začátku příštího roku. Cena by měla začínat na 285.900 Kč, řekl novinářům člen představenstva Škody Auto Scholz Eckhard na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Nová Fabia Combi je o něco větší a objemnější než současný model, který zůstane ve výrobě nejméně do konce letošního roku. Na novou Fabii čeká na trhu "kombíků" nižší třídy hned několik konkurentů, z nichž někteří se představili i ve Frankfurtu. Ve světové premiéře například Renault Clio Grandtour.

Škodovka také představila studii vozu Fabia Scout a novou modelovou řadu Greenline, která je zaměřená na nižší emise oxidu uhličitého. Půjde o vozy Fabia a Fabia Combi Greenline s dieselovým motorem o objemu 1,4 litru. Ve Švédsku bude Škoda Auto prodávat i model Octavia Combi FlexFuel, jehož motor je upraven speciálně pro spalování paliva E85, které je směsí bioethanolu (z 85 procent) a benzinu (z 15 procent) a ve Švédsku se běžně používá.

Fabia Greenline

fabia-greenline-460-308.jpg

Fabia Combi Scout

fabia-scout-460-297.jpg

 

Na milion se dostane dříve

Mladoboleslavská automobilka zřejmě vyrobí milion vozů ročně již v roce 2010, tedy o pět let dříve, než počítaly původní odhady. Na frankfurtském autosalonu to řekl člen představenstva firmy Martin Jahn. V předchozím roce automobilka poprvé ve své historii vyrobila víc než půl miliónu vozidel. Vozy Škoda jsou dnes vyráběny v České republice, na Ukrajině, v Kazachstánu, Rusku, Bosně a Hercegovině, Indii a Číně.