Největší domácí obchodník s ojetými vozy AAA Auto by mohl na začátku roku 2009 vydat další emisi akcií, oznámil mluvčí firmy Vladan Crha. Rozsah nové emise podle něj zatím není zřejmý. "Rozhodneme se také na základě zkušeností s primární emisí," dodal. Případný výnos by byl použit pro vstup firmy do Ruska, Srbska a na Ukrajinu. Tyto země jsou zajímavé, neboť jde o velké trhy, které stále rostou a navíc je možné tam převést obchodní model firmy.

Umístění další emise by mohlo být na varšavské burze. "Varšavská burza je horkým kandidátem, pokud se pro sekundární emisi rozhodneme," uvedl Crha s tím, že Polsko je zajímavé jak z pohledu businessu firmy, tak z pohledu obchodování na burze. Navíc během prezentace primární emise vyjádřili jak institucionální tak drobní investoři zájem o obchodování akcií AAA Auto na Varšavské burze, uvedl Crha.

AAA Auto příští týden vstupuje na pražskou a budapešťskou burzu, kam hodlá umístit zhruba 28 procent akcií. Firma nyní působí v pěti zemích střední a východní Evropy a rozhodla se primární emisí akcií financovat svou další expanzi. Nabídka primární emise skončí v pátek, kdy firma na základě poptávky stanoví kurz. Společnost očekává, že výnos z emise by mohl dosáhnout 1,4 miliardy korun.