Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil spojení firem Kostelecké uzeniny a Akrman Hodonín. "Spojení nebude mít výrazný vliv na tržní postavení subjektu vzniklého spojením. Rozhodnutí již nabylo právní moci," uvedl tiskový mluvčí ÚOHS Kristián Chalupa.
 
Společnost Kostelecké uzeniny je kontrolována firmou Agrofert Holding Andreje Babiše, a na území České republiky je činná v oblasti potravinářství. Zabývá se především porážkovou činností, zpracováním vepřového, hovězího i drůbežího masa a dalšími činnostmi týkajícími se potravinářského průmyslu. Akrman Hodonín působí rovněž v potravinářském sektoru, a to jako subjekt obchodující s masem a masnými výrobky.
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru