Obchodní řetězec Billa letos uzavře v Česku devět supermarketů; s koncem roku své brány uzavře osm obchodů Delvita a jeden supermarket Billa. ČTK o tom dnes informovala mluvčí firmy Beata Bartošová. "Sedm z nich (obchodů Delvita) se nachází ve městech, kde již funguje jiná filiálka společnosti Billa," řekl generální ředitel Billy Jaroslaw Szczypka. "Stejný osud postihne rovněž supermarket Billa v Chebu, který tam nahradí rekonstruovaná prodejna Delvita," dodal. Společnost zavře obchody Delvita v Plzni, Blansku, Liberci, v Brně, Sokolově, Jablonci nad Nisou, Českých Budějovicích a v Třinci. V Třinci nebude mít po uzavření Delvity řetězec zatím žádný obchod.

Dosud bylo na supermarkety Billa přebudováno 22 bývalých prodejen Delvita z celkových 96 obchodů. Zbylé obchody se přemění do konce roku 2008. Za dlouhodobě ztrátovou Delvitu zaplatila skupina REWE belgickému Delhaize podle informací tisku asi 100 milionů eur. Delvita je po firmách Carrefour, Julius Meinl a Edeka čtvrtou sítí supermarketů, která se stáhla z českého trhu.

Mezinárodní skupina REWE Group provozuje v ČR přibližně 180 supermarketů Delvita a Billa a zaměstnává v nich přes 5000 lidí. Vedle Billy provozuje REWE v ČR síť 164 diskontních prodejen Penny Market.