Společnost WALMARK bude mít nového generálního ředitele. Největší českou farmaceutickou firmu s konsolidovanými tržbami kolem tří miliard korun povede od února její současný finanční ředitel Petr Turoň (35). Ve funkci vystřídá o osm let staršího Tomáše Macuru, který třineckou firmu řídil čtyři roky. ČTK to řekl nynější generální ředitel Macura, který i po svém odchodu z manažerského místa zůstane členem představenstva společnosti a jejím akcionářem.

Budoucí generální ředitel Turoň je absolventem Vysokého učení technického Brno, Podnikatelské fakulty, oboru Ekonomika a řízení průmyslových podniků. Ve Walmarku působí od roku 1997, začínal na exportním oddělení a v roce 2000 se stal ředitelem úseku zahraničních poboček. Od roku 2004 vystřídal ve funkci finančního ředitele Macuru, který postoupil na pozici generálního ředitele. Pod jeho vedením by se Walmark měl ještě více zaměřit na zahraniční expanzi.

Macura uvedl, že se rozhodl opustit ředitelský post z vlastního rozhodnutí, a to ke konci ledna 2008. Potřebuje si prý odpočinout, ale po delší dovolené se hodlá zabývat koncepčními a strategickými záležitostmi spojenými s budoucím rozvojem firmy. Ve společnosti Walmark, která byla založena v červenci 1990, se dosud vystřídali čtyři generální ředitelé. Před Macurou vedli firmu postupně její zakladatelé - trojice bratrů Walachových. Nejdéle, osm let, stál v čele firmy Mariusz Walach.