cnb-banka-192-128.jpgČeská národní banka (ČNB) upozorňuje investory na aktivity společnosti All Property Ltd., která na svých internetových stránkách nabízí v českém jazyce možnost investování do různých investičních nástrojů a současně pořádá za tímto účelem veřejné prezentace v českých městech. Server iHNed.cz o tom informovala mluvčí ČNB Pavlína Bolfová.

"Společnost All Property Ltd. není oprávněna poskytovat investiční služby na území České republiky podle zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, když nedisponuje potřebným povolením ČNB k této činnosti a nepodléhá tak dohledu ČNB," uvedla pro server iHNed.cz Bolfová.

Co je All Property Ltd.

Společnost All Property Ltd. byla podle svých webových stránek založena v Jebel Ali v bezcelním pásmu. Do obchodního rejstříku byla zapsána v květnu roku 2005. Podle svého vyjádření si za svůj hlavní cíl dává správu a maximalizaci zisků z investic ve prospěch investorů, dále pak obchod v různých oblastech trhu jako akcie, devizy, půjčky a nemovitosti je rozdělen mezi jednotlivými obchodníky v Evropě, USA, na středním Východě a v Japonsku.

"Díky kontinentálním rozdílně probíhajícím dnům pracovního klidu a víkendům vám umožníme obchod trvající šest dní v týdnu. Toto přirozeně značně zvýší žádoucí zisk a možnosti investorů," uvádí All Property Ltd. na webových stránkách.

Centrální banka mimo své činnosti v měnové politice a vydávání peněz také má za úkol regulovat finanční trh. Centrální banka vykonává dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, devizový dohled a institucemi elektronických peněz.