Společnost Siemens VDO Automotive zahájila o víkendu v Trutnově stavbu nového výrobního a skladového areálu za zhruba 400 milionů korun. Továrna, která by měla mít rozlohu přes 12.000 metrů čtverečních, bude hotová v únoru příštího roku a zaměstná až 360 lidí. Firma vyrábí díly pro automobily. Informaci přinesl Krkonošský deník.

Siemens VDO začala v Trutnově působit před rokem, když převzala výrobní areál po firmě Infineon Technologies, která tam vyráběla elektrosoučástky a při svém odchodu propustila všechny zaměstnance. Do konce loňského roku Siemens VDO ve městě nabrala asi 230 lidí.

Hlavním sortimentem závodu v Trutnově jsou vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, součástky pro řízení emisí a nejrůznější elektromotory. Siemens už loni uvedl, že chce do svého závodu v Trutnově v následujících pěti letech investovat celkem 1,2 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru