vodafone__192x128_.jpgBritský operátor Vodafone Group zvýšil svůj zisk na 13,2 miliardy liber (téměř 416 miliard korun). Oproti předchozímu roku tak zaznamenat nárůst o více než deset procent.

Podle analytiků oslovených agenturou Reurers měl zisk průměrně činit 13,1 miliady liber. Tržby proti očekávání vzrostly až o 14,1 procenta na 35,5 miliardy liber.

Skupina Vodafone Group zaznamenala také velký nárůst tržeb z přenosu dat. V tomto segmentu vzrostly tržby o 40,6 procenta.

Vodafone, který se těší ze splnění svých cílů, předložil analytikům další vizi pro příští rok. Ta počítá s dalším růstem firmy a tržby se mají pak pohybovat až k 40,7 miliardám liber.

čtěte také:


V současné době odchází z vedení Vodafone šéf Arun Sarin. Za jeho vedení firma například získala kontrolní podíl ve společnosti Hutchison Essar, která je jedním z největších operátorů v Indii. Na Sarinovo místo má přijít jeho náměstek Vittorio Colao, který se ještě v této době stará o činnost firmy v Evropě. Vodafone je největším mobilním operátorem na světě podle výše tržeb.

Vodafone boduje i v Čechách

V České republice je Vodafone nejmenším operátorem. Firma ve své tiskové zprávě uvádí, že za první čtvrtletí se u ní počet zákazníků rozšířil o 9 procent na 2,7 milionu uživatelů a celkově tak firma zvýšila počet SIM karet o 223 000.

Další mobilní operátor Telefónica O2 zvýšil počet uživatelů o 6,6 procenta a vedoucí T-Mobile měl vzrůst počtu klientů o 3,2 procenta. V České republice je momentálně přes 13 milionů aktivních mobilních telefonů a na 100 lidí připadá přibližně 126 telefonních čísel .

Vodafone se na českém trhu objevil se svými službami před osmi lety a v roce 2006 ovládl značku Oskar.