Mapa dálnice D1 - úsek D47Ředitelství silnic a dálnic v úterý slavnostně otevřelo nový úsek dálnice D1 mezi Lipníkem nad Bečvou a Bělotínem na Přerovsku. Úsek je 16 kilometrů dlouhý a jeho otevření je důležitým krokem na cestě ke spojení Brna a Ostravy.

Na řadě je Ostrava

Dálnice D1 má v budoucnu mezi Prahou, Brnem, Ostravou a polskou dálnicí A1 u Bohumína dosahovat délky celkem 377 kilometrů. "Jde o předposlední krok před napojením samotné Ostravy. Nicméně už nyní výrazně pomůže – především v celkové rychlosti jízdy, neboť se řidiči vyhnou městu Hranice a dalším místům, kde docházelo ke zbytečným zdržením provozu," vysvětlil generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík.

Stavba trvala čtyři roky a stála přibližně 8,3 miliardy korun. Úsek je šestipruhový a má 25 mostů. Stavba zahrnuje čtyři mimoúrovňové křižovatky (výjezdy) Lipník nad Bečvou, Hranice, dálniční křižovatka Bělotín a Bělotín.

Více čtěte ZDE: Dálnice v Česku

Součástí stavby je také cca 2 km dlouhý přivaděč Bělotín, kterým je D1 napojena na rychlostní silnici R48 od Frýdku-Místku. V úseku je také bude sbíhat rychlostní silnice R35 z Olomouce.