Japonská burzaTokijská burza zahájila týden poklesem - nejhůře se dařilo technologickým společnostem v čele s firmou Advantest, které naopak minulý týden rostly. Investoři se rozhodli vydělat na jejich předchozím růstu a prodávali je. Objem obchodování byl nízký, protože investoři se nechtějí před zprávou o nezaměstnanosti v USA, která bude zveřejněna tento týden, pouštět do nových obchodů.

V závěru obchodování index Nikkei oslabil o 1,4 procenta (115,05 bodu) na 8397,22 bodu. Minulý týden index posílil o 7,6 procenta.

Čtěte také

Automobilka Honda Motor klesla o 2,9 procenta, protože jeden z představitelů společnosti varoval, že firma bude mít problémy splnit svůj snížený výhled hospodaření na letošní rok. Náladu na trhu zhoršují i obavy, zda se americkým automobilkám podaří získat od americké vlády finanční podporu.

Japonský jen posiloval vůči všem hlavním měnám díky očekávání, že centrální banky předních ekonomik tento týden sníží úrokové sazby, aby tak omezily negativní vliv finanční krize na ekonomický růst svých zemí. Tento týden budou rozhodovat o úrokových sazbách centrální banky v Británii, eurozóně, Austrálii a na Novém Zélandě. Investoři také čekají na zprávu o vývoji nezaměstnanosti v USA.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru