lekar-poplatky-192-128.jpgVíce než 50 bodů bude mít "recept" socialistů Jiřího Paroubka na současnou ekonomickou krizi. Jeho stěžejní částí má být stabilizace klíčových subjektů a podpora poptávky.

Na stejnou oblast se podle návrhu, který v sobotu představili, chtějí zaměřit komunisté.

Mezi sociálními demokraty navrhovaná opatření patří mimo jiné vypracování strategie pro přijetí eura, pomoc vývozcům a podpora menších firem nebo rekonstrukce rozpočtu na příští rok.

Zaznělo na sobotním jednání

Je zde také zavedení novomanželských půjček a daňové progrese, tedy zdanění rostoucího s výší příjmu, zvýšení platů ve veřejné sféře a starobních důchodů, zpomalení deregulace nájemného a zrušení většiny zdravotnických poplatků.

To chce ČSSD prosadit v brzké době. Paroubek v té souvislosti hovořil o plánované středeční schůzi Poslanecké sněmovny, kde by se mělo o poplatcích hovořit.

Pokud jde o návrhy, které sestavoval Jiří Havel, lídr pro volby do Evropského parlamtu, ČSSD by je v případě neshody s vládou prosazovala jako poslanecké návrhy.

Čtěte také

Na vlastních návrzích řešení ekonomické krize pracují také komunisté, kteří odmítají vládní řešení, které podle nich finančně pomáhá pouze bankám

Za důležité komunisté považují například zvýšit podíl vědy a výzkumu na hrubém domácím produktu.

Požadují také, aby se stát více podílel na investicích do výzkumu a životního prostředí.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist