Akcie na Wall Street v úterý uzavřely smíšeně. Index Dow Jones zaznamenal ztráty již pátou seanci za sebou kvůli obavám o výsledky hospodaření firem. Avšak širší index S&P 500 a Nasdaq posílily díky rostoucím cenám ropy, které pomohly nahoru energetickým a biotechnologickým společnostem.

V závěru obchodování index Dow Jones oslabil o 0,3 procenta (25,41 bodu) na 8448,56 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 posílil o 0,18 procenta (1,53 bodu) na 871,79 bodu. Technologický index Nasdaq stoupl o 0,5 procenta (7,67 bodu) na 1546,46 bodu.

Na trhu panuje nervozita před začátkem sezony zveřejňování výsledků hospodaření. Investoři se obávají všeobecně slabých výsledků firem. Jejich obavy zastínily i příznivé zprávy pro finanční sektor. Americká administrativa přislíbila, že převezme od bank toxický majetek, aby vylepšila jejich rozvahy.

Čtěte také

Nejvíce se na ztrátách hlavního indexu podepsala firma General Electric, která kvůli obavám o hospodaření oslabila o pět procent. Hliníkárenská společnosti Alcoa, která oznámila ztrátu za čtvrté čtvrtletí, ztratila také pět procent.

Dolar v úterý posiloval a vůči euru se vyšplhal na nejvyšší hodnotu za poslední měsíc. Americkou měnu podpořila zpráva o prudkém snížení obchodního deficitu Spojených států. Investoři také očekávají tento týden další snížení úrokových sazeb v eurozóně.