Pražská burza se ve středu topila v červených číslech a napodobila tak vývoj na akciových trzích. Index PX ve středu ztratil 2,41 procenta a jeho hodnota tak klesla na 838,8 bodu.

Objem obchodů ve SPADu při středeční seance činil 1,934 miliardy korun. Průměrný objem obchodů za poslední rok přitom je 4,064 miliardy korun. Nejvíce se obchodovalo s akciemi elektrárenské společnosti ČEZ, které obstaraly obchody v hodnotě 1,133 miliardy korun.

 

Přečtěte si také

 

Největší pokles zaznamenaly akcie peněžních titulů. Nejvíce spadly ve středu akcie pojišťovny Vienna Insurance Group (VIG), které ztratily 6,6 procenta, dále pak akcie mediální společnosti CME (CETV), jež se propadly o 5,14 procenta. Akcie Komerční banky si odepsaly 4,94 procenta a akcie Erste Group Bank 2,5 procenta.

Na klesající ceny ropy reagovaly energetické a těžební tituly. Akcie těžební společnosti NWR přišly o 2,49 procenta, akcie ČEZu klesly o 1,95 procenta. Naopak nejvíce posílily akcie developerské společnosti Orco, které si připsaly 3,97 procenta.