Pražská burza se nevymanila z obklíčení červených čísel, kdy v pondělí klesá většina evropských akciových trhů. Index PX nakonec v pondělí ztratil 2,87 procenta a spadl tak na hodnotu 817,9 bodu.

I v pondělí ovládl pražskou burzu nízký zájem investorů a prodejní nálada. V první obchodovácí den týdne tak nakonec dosáhl objem obchodů ve SPADu jen 1,432 miliardy korun, přičemž denní průměr za poslední rok činí 4,095 miliardy korun.

 

Přečtěte si také

 

Nejvíce se obchodovalo s akciemi elektrárenské společnosti ČEZ, které v pondělí obstaraly nakonec obchody v hodnotě 580 801 milionu korun.

Nejvíce v Praze poklesly akcie bankovních titulů. Akcie Erste Bank ztratily 11,73 procenta a hodnota jedné její akcie spadla na 342,50 koruny. Na rakouském trhu padlo dokonce nové minimum, když se krátce po 16. hodině obchodoval pod úrovní 11,50 eur za akcii. Minimum za akcii Erste Bank je na pražské burze a analytici očekávají, že by k jeho prolomení mohlo dojít v úterý.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist