Americké akcie v úterý výrazně oslabovaly. Důvodem jsou nové obavy o bankovní sektor a chmurný výhled ziskovosti společností. Investoři také očekávali více informací v prezidentském projevu Baracka Obamy, který se v úterý ujal úřadu. Píše to agentura Reuters.
Index Dow Jones byl půl hodiny před uzavřením obchodů o 3,79 procenta slabší, Nasdaq o 5,27 procenta a S&P 500 o 4,93 procenta.
Nejhorší pád hodnoty akcií zažívá Bank of America, která odepisovala přes 20 procent. Kolem 17 procent pak ztrácely Citigroup a JPMorgan Chase.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist