Náladu na trhu zasáhly rovněž nepříznivé ekonomické údaje, které naznačily pokračující útlum na trhu práce i trhu s bydlením.

Index Dow Jones klesl o 1,28 procenta na 8122,80 bodu. Index S&P 500 oslabil o 1,52 procenta na 827,50 bodu a index technologického trhu Nasdaq dokonce o 2,76 procenta na 1465,49 bodu.

Společnost Microsoft oslabila téměř o 12 procent po oznámení, že její čtvrtletní zisk klesl o 11 procent na 4,17 miliardy dolarů a že plánuje propustit až 5000 zaměstnanců, což odpovídá více než pěti procentům její celkové pracovní síly.

Čtěte také

"Není tu prostě žádná dobrá zpráva. Microsoft nám podtrhl koberec pod nohama," prohlásil obchodník Joe Saluzzi ze společnosti Themis Trading. "Wall Street nenávidí překvapení. Nepřekvapujte nás takovýmto způsobem," dodal.

Americké ministerstvo obchodu navíc ve čtvrtek oznámilo, že nově zahájená výstavba domů ve Spojených státech se v prosinci propadla na rekordní minimum. Dodalo, že na rekordní minimum se dostal rovněž počet nově vydaných stavebních povolení. Nárůst naopak minulý týden zaznamenal počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist