Vstup finanční skupiny PPF do konkurenční J&T bude jedním z prvních obchodů nového fondu, který by měl shromáždit v přepočtu až 60 miliard korun pro zajímavé nákupy v době krize.

Nový fond jménem PPF Partners zakládá nejbohatší Čech Petr Kellner a jeho PPF společně s italským gigantem Generali. Na Ukrajině již Generali požádala o registraci PPF Partners a podle informací HN by měl být fond oficiálně představen ještě tento měsíc.

 

Čtěte více o tématu

 

Od stovek milionů ke dvěma miliardám eur 

"Při startu bude disponovat řádově stovkami milionů eur a postupně dá dohromady kolem dvou miliard eur," uvedl zdroj informovaný o chystané operaci.

Akce je v souladu s tím, co sdělil v nedávném rozhovoru pro HN spolumajitel PPF Jiří Šmejc. Podle něj budou fondy kombinovat vlastní peníze skupiny s penězi investorů. "Chceme začít s omezeným okruhem investorů a později je otevřít všem," uvedl Šmejc.

PPF Partners má podle informací HN nahradit firmu PPF Investments, která dosud spravovala především soukromé peníze Petra Kellnera a s výjimkou investice do ruské pojišťovny Ingosstrach utlumila činnost. "Zatím se nebudeme k ničemu vyjadřovat," reagoval mluvčí PPF Alexej Bechtin.

ctete-v-pondeli-530.gif
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru