Elektrárenská společnost ČEZ nabídne domácnostem i podnikatelům na příští rok pevné ceny o 15 procent nižší než v letošním roce. ČEZ o tom informoval v tiskové zprávě.

Upravený program zmrazení cen si mohou zákazníci zvolit do konce dubna. ČEZ tak reaguje na pokles velkoobchodních cen elektřiny z poslední doby.

Přečtěte si také

"Cena elektřiny na rok 2010 výrazně poklesla ve srovnání s cenou na letošní rok, naopak kurz koruny k euru oslabil. Pokud složíme tyto dva protichůdné vlivy, vidíme, že pokud nakoupíme elektřinu pro rok 2010 nyní, můžeme garantovat našim zákazníkům dodávku elektřiny s cenou její silové části o 15 procent nižší, než byla cena silové elektřiny pro letošní rok," vysvětlil ředitel tradingu ČEZu Michal Skalka. 

ČEZ nabídl domácnostem i podnikatelům fixaci cen už loni v prosinci s garantovaným poklesem ceny silové elektřiny o 4 procenta. ČEZ do konce února osloví zákazníky, kteří tuto nabídku využili, s žádostí o potvrzení objednávky.

 


VIDEO

 

Pevné ceny elektřiny v příštím roce nabízí mimo ČEZu i Pražská energetika a E.ON. Pražská energetika ve středu oznámila prodloužení nabídky pro domácnosti do 30. dubna. Zákazníci E.ON se musí rozhodnout už do konce března.