Akcie na americké Wall Street v pátek opět rostly. Posílily tedy už čtvrtý den v řadě, přičemž zaznamenaly vůbec nejlepší týdenní výsledek od loňského listopadu. Vlna euforie ovládla Wall Street totiž už v úterý, kdy šéf amerického bankovního gigantu Citigroup Vikram Pandit uvedl, že byla banka v prvních dvou měsících zisková a že se už obejde bez pomoci americké vlády.

Index Dow Jones nakonec v pátek vzrostl o 0,8 procenta (o 53,92 bodu) na 7 223,98 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 0,38 procenta (o 5,40 bodu) na 1 431,50 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,8 procenta na hodnotu 756,55 bodu a za posledních pět dní tak posílil zhruba o 11 procent.

Akcie Citigroup a Morgan Stanley stouply o více než pět procent. Kladný dopad dnes měla na obchodování také zpráva, že farmaceutický Merck získal od makléřů lepší doporučení, což jeho akciím pomohlo k růstu o 13 procent.

Výrazný růst v tomto týdnu zaznamenaly především akcie bankovních titulů. Jejich index za posledních pět dní vzrostl o 40 procent. Citigroup za tento týden vyskočila o 73 procent, Bank of America vzrostla o 83 procent a Wells Fargo si připsala 62 procent.