Energetická společnost E.ON, dvojka na českém trhu, začne od půlky května do poloviny července dávat příspěvek 500 korun na nákup nových, energeticky úsporných spotřebičů.

Peníze mohou klienti firmy získat na nákup nové chladničky, mrazáku, pračky, sušičky, myčky nádobí nebo vestavné trouby, podmínkou je však značka Whirlpool. Společnost to uvedla ve středu na svých webových stránkách.

Klienti E.ON si budou moci pořídit nový úsporný spotřebič značky Whirlpool v kterémkoli kamenném nebo internetovém obchodě v Česku. Pokud poté zašle kopii účtenky spolu s vyplněnou slevovou poukázku, kterou získá na webové stránce energieplus.cz, obdrží za každý úsporný spotřebič 500 korun na svůj bankovní účet.

Další slevy

"Příspěvek není podmíněn vrácením starého spotřebiče, či dokladem o jeho ekologickém zlikvidování. Aktivní pomoc při snižování celkové spotřeby energie je z pohledu E.ON trvalá, nikoli jen krátkodobá cesta k udržení výdajů našich zákazníků na přijatelné úrovni," uvedl mluvčí E.ONu Vladimír Vácha.

Kromě toho E.ON svým zákazníkům umožňuje získat pěti až desetiprocentní slevu v prodejnách Baumax na energeticky úsporné výrobky, například tepelně-izolační stavební materiály, okna, tepelnou techniku či úsporné osvětlení.

E.ON ale není první, kdo s takzvaným bílým šrotovným v tuzemsku přišel. Energetická společnost ČEZ začala dávat příspěvek 1000 korun na nákup nových, energeticky úsporných spotřebičů ve středu. Peníze mohou zákazníci ČEZ získat na nákup nové chladničky, mrazáku, jejich kombinace nebo pračky. Akce, o které jako první už minulý týden informoval server iHNed.cz, má trvat do 15. června, v případě vyčerpání příspěvků i dříve.

U ČEZu v Datartu a Euronics

Zákazníci ČEZ mohou slevu uplatnit jen v prodejnách s elektronikou Datart a Euronics, podmínkou je vrácení starého spotřebiče stejného druhu nebo potvrzení o jeho ekologické likvidaci. Podmínkou je vrácení starého spotřebiče stejného druhu nebo potvrzení o jeho ekologickou likvidaci.

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON Energie AG. Ta je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem zhruba 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje elektřinou v jižních Čechách a na jižní Moravě 1,2 milionu zákazníků a tím má přibližně 20procentní podíl na tuzemském trhu.

E.ON také zákazníkům z řad domácností a malých podnikatelů nabídne pro příští rok o 20 procent levnější elektřinu než letos. Lidé se ale musí rozhodnout do konce května. ČEZ s podobným produktem přišel už dříve. Odběratelům při zafixování ceny nabídl patnáctiprocentní slevu.