Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto začne v nejbližších týdnech vyrábět novou verzi sportovně laděné Octavie RS a to i v provedení kombi. Faceliftu se dočká také Octavie kombi Scout. Oba modely nabídnou kromě designových změn také technologické novinky, mezi něž patří například senzor kvality vzduchu nebo nové prvky světelné techniky, řekl mluvčí formy Evžen Krauskopf.

Výroba všech tří modelů začne v posledním květnovém týdnu v mladoboleslavském závodě. "Po zahájení sériové výroby začnou být auta zaváděna na všechny trhy. Ceny dosud nejsou definitivně stanoveny, s jejich zveřejněním počítáme v nejbližší době," řekl Krauskopf. Světová výstavní premiéra nových modelů se uskuteční na autosalonu v Brně, který začíná 5. června.

Oba modely budou dodávány ve dvou motorových verzích

Omlazená Octavia RS zaujme nově tvarovanou maskou chladiče s logem RS a výraznými světlomety. Ty mohou být poprvé ve verzi RS osazeny xenonovými výbojkami s natáčecím modulem. Inovovaný nárazník s širším a výraznějším nasávacím otvorem nabídne další dvě novinky; kromě mlhových světlometů s takzvanou corner funkcí, které při určité rychlosti a natočení volantu osvětlí prostor vedle auta, to budou i LED světla pro denní svícení. Nový tvar dostanou také sdružené kryty zadních svítilen. Sportovní podvozek bude snížený na 127 milimetrů, nižší bude i hmotnost vozu (o 20 kilogramů u benzinové a o 15 kilogramů u naftové verze) a hodnota koeficientu odporu vzduchu.


Faceliftovaná Octavia Scout bude mít také přepracovanou masku chladiče lemovanou výraznými světlomety. Terénní vzhled vozu podtrhne masivní přední nárazník s mlhovými světlomety s Corner funkcí.

Škodovka rozšiřuje sortiment i trh

Škoda auto začala již licenčně vyrábět Superb v německo čínské automobilce Shanghai VW Automotive.

Škodovka bude v Číně vyrábět limuzíny Superb Hao Rui - čtěte ZDE

Automobilky v Šanghaji soupeří o bezedný trh - čtěte ZDE

Nejluxusnější škodovka se bude v Číně jmenovat Superb Hao Rui a bude přizpůsobena čínskému vkusu, tedy více chromu, měkčí pérování a rozsáhlejší doplňková výbava. Podle čínských požadavků jsou upravené i octavie, které se v Číně u dvou set dealerů prodávají od poloviny roku 2007 pod názvem Octavia Ming Rui. Loni si je koupilo 60 tisíc čínských zákazníků.

Je to reakce české automobilky na klesající celosvětovou poptávka po automobilech. Světová finanční krize vedla ke zpomalení ekonomiky, obtížnějšímu přístupu k úvěrům a poklesu spotřebitelské důvěry. Čínský trh však představuje jeden z mála světlých bodů, protože zde poptávka pokračuje v růstu. Tohoto faktu využívá i česká automobilka Škoda Auto, která již v Číně vyrábí druhou největší část své produkce.