Mladoboleslavská Škoda bude mít nové, malé auto. HN to potvrdil šéf mladoboleslavské automobilky Reinhard Jung – s nemilým dovětkem, že nový vůz se bude vyrábět v Bratislavě.

„Ano, malý rodinný vůz bude svébytnou škodovkou, i když se bude vyrábět v Bratislavě. Na vývoji tohoto vozu usilovně pracujeme, do výroby nových kompaktních převodovek investujeme půldruhé miliardy korun,“ řekl Jung.

Vysoká investice v době, kdy automobilové trhy sužuje propad poptávky, svědčí o notné dávce sebedůvěry. „Pokles může trvat dva tři roky. Potom ale budou lidé chtít malá auta s nízkou spotřebou, která lze ve městě snadno zaparkovat a která nejsou drahá. Investice do takové výroby je bezpečná,“ uvedl Jung.

Škoda Auto v době krize investuje 54 miliard korun do vývoje a výroby nových modelů. V závodě Volkswagen Bratislava se v roce 2011 začnou vyrábět malé rodinné vozy, které vycházejí z konceptu Volkswagen Up.

Na přední masce ale budou mít tři odlišné znaky – VW, Škoda Auto a Seat. Budou se lišit i designem, ten má odpovídat charakteru každé značky. Všechny tyto malé vozy ale budou mít české motory a české převodovky.

Škoda Auto chce během příštích pěti let investovat do vývoje a výroby nových modelů dvě miliardy eur, to je asi 54 miliard korun.

Více čtěte ve středeční HN

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru