Pražská burza ve čtvrtek kopírovala dění na západoevropských trzích a nakonec oslabila o 0,97 procenta na hodnotu 901,5 bodu. Mimo dvou titulů hlavního trhu skončily v červeném všechny ostatní tituly. Během dne však opět pražský trh postrádal větší aktivitu mezi investory.

"Větší aktivita byla k vidění jen na akciích Unipetrolu, kde zřejmě začíná probíhat úprava pozic. Titul je už pár dní pod prodejním tlakem," uvedl makléř Patria Finance Josef Kohout.

Nárůst zaznamenaly jen dva tituly: textilní firma Pegas Nonwovens a developerská společnost ECM. Akcie Pegasu nakonec posílily o necelých devět procent na 370 korun za kus, cenně papíry ECM si připsaly necelé procento (na 348,60 koruny za kus).

Pegasu pomohlo především čtvrteční zveřejnění hospodářských výsledků za první letošní čtvrtletí, kdy sice vykázal pokles čistého zisku o 41 procent na 6,8 milionu euro (přes 181 milionů korun), a to zejména kvůli meziročním kurzovým změnám, ale trhy očekávaly výsledek o 27 procent horší.

Malá aktivita na motoru burzy

Naopak malá aktivita byla ve čtvrtek znát na akciích největší firmy na trhu - energetické skupiny ČEZ - a na bankovních titulech. Akcie Erste Group Bank ztratily 1,49 procenta a zakončily čtvrteční obchodování na 463 korunách, cenné papíry Komerční banky oslabily o 1,32 procenta na 2 695 koruny za akcii. ČEZ ztratil 0,12 procenta a uzavíral na 883,20 koruny za akcii.

 "Pražská burza postrádá nadále zájem ze strany větších hráčů. Důvodem může být také nerozhodnost v zámoří. Tamní akcie totiž už měsíc oscilují na podobných úrovních a budoucí trend je tak nejasný," upozornil Kohout.