Cena nové sportovně-užitkové Škody Yeti bude začínat na 359.800 korunách za verzi 1,2 s výkonem 77 kilowattů.

Základní verze čtyřkolky s dvoulitrovým motorem TDI vyjde na 459.800 korun. Firma začne Yeti v Česku a v Německu prodávat v červenci, další trhy budou následovat.

Na brněnském veletrhu Autosalon to řekl ředitel prodeje pro střední Evropu a ČR Jan Hurt.

Dlouho očekávaná novinka mladoboleslavské automobilky, lehký terénní vůz, se začal vyrábět v závodě v Kvasinách počátkem května. Cena základního modelu je nižší, než odborníci očekávali. Nejčastější odhady se pohybovaly lehce pod 400.000 Kč.

Přímými konkurenty 4,2 metru dlouhého auta by mohly být například Kia Sportage, Nissan Quashqai, Toyota RAV4 nebo Suzuki Grand Vitara. Zatímco Kia začíná na ceně 445.000 Kč, Grand Vitara vyjde na téměř půl milionu a za RAV 4 si zájemce musí ještě 120.000 připlatit. Konkurenti však většinou v základní verzi disponují motory s větším objemem a větší základní výbavou.

Zákazníci se ptají  

Na první terénní Škodu se lidé už několik týdnů ptají prodejců. "Jednotlivé dotazy již registrujeme, zákazníky však zajímají spíš ty obecné věci, jako kdy se začne prodávat a kolik bude stát," řekl jeden z mladoboleslavských prodejců. Někteří prodejci již také začali vytvářet nezávislé pořadníky.

Automobilka počítá, že by v Kvasinách mohla vyrábět zhruba 200 aut denně. Předseda představenstva Reinhard Jung v Ženevě oznámil, že ročně firma vyrobí zhruba 20 000 kusů modelu Yeti. Tento počet však bude zřejmě záviset na aktuálním vývoji automobilového trhu, na němž je nyní největší zájem o malá auta. Škoda proto momentálně - zejména díky šrotovnému - registruje v některých zemích velký zájem především o fabie, které vyrábí téměř na maximum své kapacity.

Další novinky

Pro mladoboleslavskou automobilku není Yeti v letošním roce jedinou plánovanou novinkou. Na trhu by se v úpravě kombi měla objevit také nejluxusnější Škoda, kterou je Superb. "Počítáme, že bude představen koncem roku," řekl toto pondělí mluvčí firmy Jaroslav Černý. Škoda také letos připravila faceliftované verze Octavia Scout a Octavia RS.