Generální ředitel a předseda představenstva slovenských nízkonákladových aerolinií SkyEurope Jason Bitter ve čtvrtek rezignoval na své funkce ve firmě. Informovala o tom agentura ČTK s odkazem na mluvčího firmy Tomáše Kiku

SkyEurope jsou po ČSA druhým největším pravidelným dopravcem na pražském letišti v Ruzyni. Aeorolinka se ale dlouhodobě potýká s dluhy a posledních 14 dnů funguje v režimu soudní ochrany před věřiteli. Šéf SkyEurope podle Kiky skončil po vzájemné dohodě.

Bitter až do posledních chvil působil optimisticky. "Přežili jsme už horší časy. (...) Nepotřebujeme víc než 20 milionů eur, může to být i méně," říkal ještě minulý týden o současné situaci ve firmě.

Ve funkci předsedy představenstva Bittera nahradí finanční ředitel Nick Manoudakis, zároveň převezme jeho manažerské povinnosti. Manoudakis má společnost provést obdobím restrukturalizace dluhu.

Podle šéfa dozorčí rady firmy Jordana Karatzase stojí firma na křižovatce a musí provést finanční reorganizaci. "Pod vedením Nicka Manoudakise bude proces plně pokračovat," uvedl Karatzas.