Jihokorejská ekonomika ve druhém čtvrtletí stoupla o 2,3 procenta proti předchozím třem měsícům. To představuje její nejsilnější růst za více než pět let. Země se dokázala izolovat od světové hospodářské krize díky zvýšeným vládním výdajům a rekordně nízkým úrokovým sazbám. Vyplývá to podle agentury AP z předběžných údajů jihokorejské centrální banky.

"Masivní vládní podpora začala oživovat domácí poptávku a investice," uvedl analytik Park Čong-jun ze společnosti Woori Investment & Securities. "Úřady však nehodlají od těchto nouzových opatření ustoupit, dokud nebudou přesvědčeny o udržitelnosti oživení," dodal. V meziročním srovnání ekonomika podle centrální banky ve druhém čtvrtletí klesla o 2,5 procenta po propadu o 4,2 procenta v předchozích třech měsících.
Jihokorejská vláda vyčlenila na podporu domácí ekonomiky prostřednictvím vyšších rozpočtových výdajů a nižších daní zhruba 50 miliard dolarů (více než 900 miliard Kč). Centrální banka od začátku loňského října snížila úrokové sazby o 3,25 procentního bodu na rekordní minimum dvě procenta.