Hrubý domácí produkt (HDP) Litvy se ve druhém čtvrtletí meziročně snížil o 22,4 procenta. Ekonomika tak podle tamního statistického úřadu vykazuje mnohem výraznější propad než v prvním čtvrtletí, kdy po zpřesnění dat meziročně klesla o 13,3 procenta. Litva je v Pobaltí jednou ze zemí, které tvrdě pociťují dopady současné finanční a hospodářské krize.
Výsledek za druhé čtvrtletí je mnohem horší, než předpokládali analytici v anketě agentury Reuters. Ti sice čekali, že propad ekonomiky se ještě prohloubí, v průměru ale předpovídali zrychlení tempa propadu HDP jen na 16,7 procenta.
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru