Koruna se ani v pátek příliš nerozhýbala. V závěru dne mírně posilovala, ale i nadále přešlapovala kolem úrovně 25,50 EUR/CZK. Odlišná situace byla na páru s dolarem, kterému se v minulém týdnu nedařilo. Koruna si připsala kolem 50 haléřů zisku a poměrně stabilně se tak usadila pod úrovní 18,00 USD/CZK.

Z domácích makrodat byly dnes dopoledne zveřejněny výsledky maloobchodních tržeb, které v červenci meziročně klesly o 4,9 procenta (stejně jako v předchozím měsíci). Koruna zatím spolu s celým regionem oslabuje vůči oběma hlavním měnám. Na vině jsou mírně červenající evropské trhy, které tak navazující na asijskou seanci.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru