Americké akcie včera pokračovaly ve spanilé cestě na sever, hlavní akciové indexy si připsaly další růstový den (Dow Jones Ind. Avg. +1,12%, S&P 500 +1,5%, Nasdaq 1,47%). Hlavní důvody pro další posilování lze hledat zejména ve zveřejněných datech ohledně vývoje průmyslové výroby za srpen, která vzrostla o 0,8% oproti očekávaným 0,6%, lepší byl i údaj týkající se využití kapacit, které se zvýšily na 69,6% oproti očekávaným 69%. Indexy tak včera vystoupily na nová letošní maxima, investoři jsou stále více optimističtí ohledně dalšího vývoje ekonomiky.

Co se týká dnešního obchodování, budou zveřejněna velmi zajímavá data z trhu s bydlením. V 14:30 SEČ dojde k vyhlášení počtu vydaných stavebních povolení za srpen, kde se očekává růst na 0,58 mil. z předchozích 0,56 mil.; dále se dozvíme také údaj o započaté výstavbě, která by měla růst na 0,60 mil. oproti předešlým 0,58 mil. Ve stejnou dobu přijdou na řadu také tradiční data z trhu práce v podobě nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kde se očekává růst o 554 tis. oproti předchozím 550 tis. V 16:00 bude ještě zveřejněn index výrobní aktivity pro stát Philadelphia, kde analytici očekávají výrazný růst na 8,1b oproti minulým 4,2 b.

Futures na hlavní akciové indexy se nyní pohybují v zelených číslech (DJIA +0,24%, S&P 500 +0,14%, Nasdaq +0,10%).

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru