Běžný účet platební bilance eurozóny vykázal v červenci přebytek 8,8 miliardy eur (221,2 miliardy Kč). V červnu aktivní saldo činilo po revizi 0,8 miliardy eur. Přebytek obchodní bilance i bilance služeb se zvýšil. Investice však vykázaly v červenci odliv z eurozóny. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Evropská centrální banka.

Přebytek obchodní bilance se zvýšil na 12,6 miliardy eur z červnových 5,1 miliardy eur. Přebytek na účtu služeb stoupl na čtyři miliardy z 3,4 miliardy eur. Na kapitálovém účtu aktivní saldo stouplo na 0,6 miliardy z 0,3 miliardy eur.

Na finančním účtu vykázal objem přímých a portfoliových investic odliv 17,6 miliardy eur po přílivu 35,7 miliardy eur v předchozím měsíci. Přímé investice do regionu přitekly v celkovém objemu 5,3 miliardy eur, odliv portfoliových investic činil 23 miliard eur, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru