Jaký cenový vývoj očekáváte pro dnešek u ropy?
Spíše pokles. Zdá se, že zásoby ropy a destilátů v USA opět spíše rostou, u ropy jde o 14% vice než loni a ropné deriváty jsou na nejvyšší hodnotě za posledních 27dní.

Zlato
Zlato zaznamenalo pokles ceny. Co to podle Vás způsobilo?
Na trhu se mluví o prodejích klenotníků z Asie, pro které cena nad 1000 USD/unce je spíše příležitostí k realizaci zisků než nákupům.

Akcie
Pro dnešek očekáváme spíše sklon k riziku. Přestože čínské akcie uzavřely níže, bylo zajímavé a povzbudivé, jak během seance zprvu silně negativní vývoj téměř vymazaly.

EURCZK
Koruna se po výletu ze čtvrtečního dopoledne pohybuje v pásmu 25,10-25,2. Na trhu dnes nejsou žádné významné zprávy ani události.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru